MOSS PATRIOT YOUTH SUPER BANTAM SCOPED 6.5CREED
$456.00
MOSS PATRIOT YOUTH SUPER BANTAM SCOPED 6.5CREED
Out of stock
Share on
Description
Caliber: 6.5 CREEDMOOR – Capacity: 5 – Barrel Type: Fluted – Barrel Length: 20 – Scope: 3-9x40mm – Twist: 1:8 – LOP Type: Adjustable – LOP: 12-13 – Barrel Finish: Matte Blue – Stock Finish: Synthetic Classic Style – Weight: 7.5 – Length: 38.5
Additional information
| UPC | 015813280273 |
|---|---|
| Manufacturer | Mossberg |
| Manufacturer Part Number | 28027 |
| Action | Bolt Action |
| ATF Type | SPORTING RIFLE |
| Barrel Finish | Blued |
| Barrel Length | 20" |
| Caliber/Gauge | 6.5mm Creedmoor |
| Capacity | 5 |
| Length | |
| Model | |
| Rate of Twist | 1:8" |
| Safety | Crossbolt |
| Shipping Weight | 10.2 |
| Sights | No |
| Magazine Included | 1 x 5-Round |


Reviews
There are no reviews yet.