$1,596.00
PTR 9R Carbine 9MM 16″ 30RD
1 in stock
- Description
- Additional information
Description
PTR 9R Carbine 9MM 16″ M loc Welded scope Mt. PTR 9R Carbine 9MM 16″ M loc Welded scope Mt. 2x30rd mags
Additional information
| UPC | 897903003180 |
|---|---|
| Manufacturer | PTR |
| Manufacturer Part Number | CR100001 |
| Action | Semi-Auto |
| ATF Type | MODERN SPORTING RIFLE |
| Barrel Length | 16.20" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 30 + 1 |
| Length | |
| Model | |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:10" |
| Safety | Lever Action |
| Sights | Iron |
| State Restriction (CA) | NO DIRECT SHIP TO CALIFORNIA |
| State Restriction (IL) | NO SALE TO ILLINOIS PICA |
| State Restriction (OR) | NO SALE TO OREGON |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |


Reviews
There are no reviews yet.